O drewnie DAUERHOLZ

Strona Główna » Oferta » Deski tarasowe » O drewnie DAUERHOLZ

DAUERHOLZ – trwałość połączona z naturalnym ciepłem drewna. Prawdziwa alternatywa dla drewna egzotycznego oraz tzw. kompozytów o 15-letniej gwarancji trwałości.

Drewno DAUERHOLZ zostało stworzone z myślą o zastosowaniu w trudnych warunkach użytkowania – szczególnie na zewnątrz, m.in. w bezpośrednim kontakcie z gruntem lub wodą. Firma DAUERHOLZ jako jedyna zdołała opracować i opatentować nowatorski proces konserwacji drewna z europejskich gatunków drzew nietoksycznym woskiem.

Innowacyjność technologii konserwacji DAUERHOLZ polega na jej efektywności. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod ochrony drewna, polegających na powierzchniowej impregnacji (również ciśnieniowej) sięgającej zaledwie od kilku do kilkunastu milimetrów w głąb drewna, DAUERHOLZ umożliwia trwałą konserwację nawet najgrubszych profili drewna w całym przekroju – wraz z twardzielą, co dotąd uznawane było za niemożliwe.

Mechaniczne uszkodzenia powstałe po latach użytkowania nie skutkują rozkładem drewna od wewnątrz. W nietypowym procesie produkcyjnym drewno pozbawiane jest wilgoci i substancji żywicznych – wosk wypełnia komórki drewna i tworzy ochronny pancerz. Stosowany wosk jest bezwonny i bezsmakowy, wykorzystuje się go m.in. do produkcji świec, maści i kremów, a także opakowań spożywczych. Firma DAUERHOLZ przy wyborze surowców nie uznaje kompromisów. Wosk jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska, a drewno pochodzi wyłącznie z trwale zagospodarowanych zasobów leśnych, co gwarantuje nadany firmie certyfikat PEFC.

Zalety drewna DAUERHOLZ:

  • Pełne nasączenie woskiem! 100% ochrony przed butwieniem i właściwości hydrofobowe (odpychanie wody).
  • Wyjątkowa trwałość. Konserwacja woskiem = odporność na warunki atmosferyczne i brak odkształceń.
  • Wysoka jakość i ekskluzywność. Szlachetny wygląd, wysoka jakość wykończenia i wiele możliwości indywidualnego kształtowania
  • Gęstość dochodząca do 950 kg/m3 i właściwości antypoślizgowe (R10).
  • Materiał przyjazny dla środowiska. Prawdziwa alternatywa dla drewna egzotycznego i tzw. kompozytów.
  • 15 lat gwarancji producenta. Drewno żyje! DAUERHOLZ przeżyje!

Drewno z regionalnych gatunków drzew (np. sosna) staje się tak twarde i odporne na działanie warunków atmosferycznych jak drewno egzotyczne lub tzw. kompozyty. Nowoczesna technologia łączeń na wczepy klinowe pozwala na usuwanie sęków oraz innych niedoskonałości lub uszkodzeń. Powierzchnia drewna DAUERHOLZ jest wyjątkowo gładka, twarda i pozbawiona drzazg.

Zwykłe drewno w kontakcie z wodą staje się śliskie, jednak nie DAUERHOLZ. Wosk wypełniający strukturę drewna sprawia, że wykazuje ono właściwości antypoślizgowe (klasa R10). Nasze drewno doskonale nadaje się do zastosowania w miejscach trwale zawilgoconych lub szczególnie zagrożonych poślizgiem. Ponadto cechuje je stabilność wymiarowa – ponieważ nie chłonie wilgoci, to również nie „pracuje” jak zwykłe drewno i nie podlega odkształceniom. Drewno DAUERHOLZ nie wymaga impregnacji w celu zachowania trwałości i deklarowanych właściwości. Nie butwieje nawet w stałym i bezpośrednim kontakcie z glebą lub wodą.

Dokumenty do pobrania

• O drewnie DAUERHOLZ