Klienci pytają… Ideon odpowiada

Jak zaprojektować okna dla domu?

Jeśli zastanawiamy się nad projektem okien dla domu, dobrze jest odpowiedzieć na kilka ważnych kwestii:

  • Ogród

Pierwszym pytaniem jest, czy dom będzie posiadał ogród. Jeśli tak, to czy przewidziane jest wyjście do ogrodu? Jak ma ono wyglądać? W tej roli świetnie sprawdzą się duże, przestronne okna, które dodatkowo wyeksponują przestrzeń ogrodu i domu.

  • Położenie i ukształtowanie działki

Istotnym punktem przy projektowaniu okien jest położenie działki i domu względem kierunków geograficznych oraz ukształtowanie terenu. Jeśli okna wychodzą na północ, dobrze jest dodać pomieszczeniom więcej światła dzięki większym przeszkleniom. Na terenach, gdzie są duże spadki, trzeba wziąć pod uwagę, czy np. będziemy w stanie umyć okna znajdujące się na parterze czy wyższych piętrach.

  • Wielkość i rozmieszczenie pomieszczeń

Projekt domu musi być przemyślany i sprawdzony. Trzeba realnie ocenić możliwości architektoniczne. Warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczeń i rozmieszczenie pokoi na górnych piętrach. Czasami liczą się centymetry. Idealnym rozwiązaniem są np. drzwi do salonu ze stałą częścią, pozwalającą na zaoszczędzenie miejsca.

  • Mieszkańcy

Dostępne obecnie rozwiązania nie tylko chronią przed wyważeniem okna, ale również zapewniają bezpieczeństwo od środka. Klamki z kluczem są optymalnym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi, umożliwiającym zaprojektowanie przestronnych okien nawet w pokoju dziecka.

  • Nietypowy kształt i rozmiar okien

Już na etapie wykonywania projektu warto upewnić się, czy planowane niestandardowe kształty i rozmiary okien będą technicznie możliwe do wykonania. Czasami może się okazać, że dany łuk czy kąt jest po prostu nieosiągalny.

  • Rolety

Jeśli planujemy zamontować w domu rolety, warto wcześniej skonsultować projekt z firmą, w której będziemy je zamawiać. Może okazać się, że przy obecnym proponowanym planie zamontowanie rolet będzie niemożliwe lub trzeba będzie ponieść dodatkowe koszty przez konieczność zamontowania prowadnic dystansowych.

Ideon Oknoplast – porozmawiajmy o oknach

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • w Bochni od pn. do pt. w godz. 9-17, soboty 9-13
  • w Wieliczce od pn. do pt. w godz. 9-17
  • w Krakowie od pn. do pt. w godz. 10-17.

Chcesz otrzymać ofertę i wycenę? Zadzwoń lub przyjdź do nas.