Okna PCV ze względu na swoją trwałość i właściwości izolacyjne, są chętnie wybierane przez właścicieli domów i mieszkań, którym zależy na estetycznym i funkcjonalnym wykończeniu wnętrz. Chcąc cieszyć się nowo zainstalowanymi oknami przez długi czas, należy dużą wagę przywiązać do prawidłowego montażu okien pcv, a najlepiej zlecić to firmie oferującej profesjonalne usługi montażu.

Jak wygląda prawidłowy montaż okien pcv?

Cały przebieg procesu montażu okien pcv zależny jest od instalatorów, jednak w większości przypadków przebiega według określonego schematu.

Wybór sposobu montażu

Przed rozpoczęciem montażu okien, należy wykonać profesjonalny pomiar i wycenę, a następnie postępować według ustaleń. Sposób montażu powinien być dopasowany do rodzaju oraz grubości ściany. Zazwyczaj przyjmuje się, że w ścianach jednowarstwowych okno należy wstawić w połowie szerokości, dwuwarstwowych przy krawędzi zewnętrznej, natomiast w trzywarstwowych na poziomie ocieplenia.

Przygotowanie otworu

Najważniejsze jest przygotowanie otworu dla okna. W nowych budynkach wystarczy dokładnie wymierzyć i przygotować otwór w ścianie. W przypadku wymiany okien najpierw należy usunąć stare okna, a następnie dokładnie wyczyścić powierzchnię otworu okiennego, zwracając uwagę na to, aby usunąć wszystkie luźne kawałki muru i inne zanieczyszczenia.

Montaż ramy okiennej

Rama jest umieszczana w otworze i mocowana do ściany. Może to być wykonane przy użyciu kotew i kołków rozporowych, śrub lub innych odpowiednich elementów montażowych. Nieco inny sposób montażu dotyczy okien energooszczędnych. Jest to tzw. ciepły montaż, podczas którego przed wstawieniem ramy okiennej powierzchnię otworu wyrównuje się starannie i wypełnia trzema warstwami izolacyjnymi w celu uszczelnienia.

W montażu standardowym po zamocowaniu ramy uzupełnia się przestrzeń na styku ramy i otworu pianą montażową.

Wykończenie i regulacja

Po zamontowaniu okna wraz z szybą przeprowadza się regulację okna, czyli: reguluje się zawiasy, zamki czy uchwyty. Następnie dokonuje się wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego, takiego jak montaż listew przyszybowych lub maskowanie śrub. Montaż okien PCV to dość trudna sprawa, dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom. Oferujemy profesjonalny montaż okien pcv dla wszystkich zainteresowanych. Jesteśmy firmą z doświadczeniem, a nasz zespół składa się ze specjalistów w dziedzinie montażu stolarki okiennej. Zapewniamy dogodne warunki współpracy i indywidualne podejście do każdego klienta. Zapoznaj się także z naszą ofertą okien oknoplast w Krakowie!