OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

Okna są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania, jednak to właśnie przez nie najwięcej ciepła z wnętrza budynku ucieka na zewnątrz. To właśnie dlatego coraz więcej osób poszukuje okien energooszczędnych, które pomagają utrzymać ciepło i uzyskać optymalną temperaturę w pomieszczeniu.

Czym są okna energooszczędne?

Okna energooszczędne to okna, które zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby minimalizować straty ciepła i zapewniać lepszą izolację termiczną w porównaniu do standardowych okien. Głównym celem okien energooszczędnych jest poprawa efektywności energetycznej budynku poprzez redukcję zużycia energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia wnętrza.

Działanie takich okien opiera się między innym na konstrukcji. Okna energooszczędne wykonywane są z materiałów o wysokich właściwościach termoizolacyjnych, takich jak tworzywo PCV wyróżniające się niską przewodnością cieplną, dzięki czemu można znacznie zmniejszyć straty ciepła przez ramy okienne.

W oknach energooszczędnych stosuje się dwu- lub trzykomorowe pakiety szybowe, które zapewniają lepszą izolację termiczną niż jednokomorowe. Pomiędzy poszczególnymi warstwami szyb tworzy się przestrzeń wypełniona gazem (najczęściej argonem lub kryptonem), który działa jako izolator termiczny. Również krawędzie szyb w takich oknach tworzone są w sposób, który ma zminimalizować utratę ciepła z pomieszczenia. Specjalne profile, uszczelki i warstwy termoizolacyjne stosowane wokół krawędzi szyb pomagają w redukcji mostków termicznych.

Okna energooszczędne Kraków – funkcjonalność i nowoczesne designy

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom okna energooszczędne przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii, poprawy komfortu termicznego wewnątrz budynku oraz obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem i klimatyzacją. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Krakowie. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące wyboru i montażu okien energooszczędnych z naszej oferty. Zapoznaj się także z ofertą okien PCV!

Ideon Oknoplast – porozmawiajmy o oknach

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • w Bochni od pn. do pt. w godz. 8-17, soboty 9-13
  • w Wieliczce od pn. do pt. w godz. 9-17
  • w Krakowie od pn. do pt. w godz. 10-17.

Chcesz otrzymać ofertę i wycenę? Zadzwoń lub przyjdź do nas.