Klienci pytają… Ideon odpowiada

Kiedy zamontować okna w domu?

Gdy wymarzony dom z dnia na dzień staje się rzeczywistością, zastanawiamy się jakie prace wykonać po kolei i kiedy najlepiej zamontować okna.

Ze względów bezpieczeństwa najlepiej zrobić to przed wykonaniem instalacji elektrycznych, a najwcześniej dwa lub trzy tygodnie po przykryciu domu dachem. Jest to wystarczający czas, aby wyschły ściany – co oczywiście zależy także od pory roku.

Czy oprócz tego są jakieś szczególne zalecenia lub przeciwwskazania co do montażu okien? Generalnie, ekipy monterskie pracują przez cały rok. Ciepłe jesienne dni lub łagodne zimy ostatnich lat pozwalają na prowadzenie prac nawet w grudniu, styczniu lub lutym. Ponadto nasze ekipy monterskie pracują na bardzo dobrych jakościowo materiałach montażowych, które wytrzymują minusowe temperatury.

Kiedy w takim razie najlepiej zacząć się interesować wyceną stolarki? Już na etapie wykańczania otworów warto sięgnąć po fachową poradę i wstępną wycenę stolarki. Proces zamówienia wymaga pomiaru na budowie, jak również czas oczekiwania na produkcję i montaż może trwać nawet do 2 miesięcy.

Obraz Capri23auto z Pixabay

Ideon Oknoplast – porozmawiajmy o oknach

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • w Bochni od pn. do pt. w godz. 9-17, soboty 9-13
  • w Wieliczce od pn. do pt. w godz. 9-17
  • w Krakowie od pn. do pt. w godz. 10-17.

Chcesz otrzymać ofertę i wycenę? Zadzwoń lub przyjdź do nas.